Všetky kategórie

Q & A

 • Je možné opraviť ložisko a tesnenie vodného čerpadla?

  nie, vodnú pumpu nemôže opraviť mechanik ani technik. Rekonštruktéri a repaséri (niekedy pôvodní výrobcovia dielov) majú prístup k dielom a nástrojom, ktoré nie sú dostupné takmer všetkým ostatným. Pomerne často výrobcovia vyžadujú vaše staré čerpadlo ako „jadro“, aby ho mohli prestavať. Odporúčam vám, aby ste si nechali vykonať službu výmeny vodného čerpadla mobilným profesionálnym mechanikom, napríklad od YourMechanic, aby ste diagnostikovali tento problém, získali presné posúdenie poškodenia a odhad nákladov na opravy.


 • Aké sú vlastnosti ložísk vodného čerpadla?

  1. Profil stupňovitých hriadeľov nepoškodí hriadeľ ani pri pôsobení veľkej sily z remeňa.

  2. Vysokoúčinné tesnenie sa používa na zabránenie úniku naplneného maziva a zabránenie vniknutia chladiacej vody, ktorá vyteká z mechanického tesnenia, do ložiska. Niektoré používajú vysoko utesnené tesnenie s trojitým okrajom na ďalšie zvýšenie ochrany pred vniknutím chladiacej vody.

  3. Použité mazivo má vynikajúcu odolnosť pri vysokorýchlostnej rotácii, vysokej teplote a zmiešanej vode a použitý tesniaci materiál má vynikajúcu kompatibilitu s chladiacou vodou.


 • Aká je štruktúra ložísk vodného čerpadla?

  Odpoveď: Ložiská vodného čerpadla sú utesnené dvojradové ložiská so širokým rozostupom medzi dvoma radmi valivých telies.

  Existuje guľôčkový typ pozostávajúci iba z guľôčok a guľôčkový typ pozostávajúci z gule a valčeka.

  Štandardné produkty majú drážku (drážku) v strede vonkajšieho povrchu vonkajšieho krúžku pre drôt (príchytku), aby sa zabránilo vypadnutiu ložiska vodného čerpadla.


 • Požadované funkcie ložísk a konštrukcie vodného čerpadla?

  Ložiská vodnej pumpy sa používajú vo vodnej pumpe auta. Je nainštalovaný hriadeľ vhodný pre vnútorný krúžok a tento hriadeľ je dlhší ako rozmery šírky vonkajšieho krúžku. Na strane s väčším priemerom hriadeľa je pripevnená hnacia remenica, zatiaľ čo obežné koleso je pripevnené na strane s malým priemerom.


 • Ako dosiahnuť dlhšiu životnosť vďaka odolnosti voči teplu a vode?

  Ložiská vodného čerpadla sa používajú vo vodnom čerpadle, ktoré cirkuluje chladiacu vodu pre motor automobilu. Ložiská horáka poskytujú dlhšiu životnosť vďaka vyššiemu tesniacemu výkonu a mazivu s vynikajúcou tepelnou odolnosťou a odolnosťou voči vode.


 • Ako sa používajú mechanické upchávky?

  1. Vnútorná štruktúra čerpadla

  Čerpadlo je stroj, ktorý pracuje na premiestňovaní tekutín, napríklad pri zdvíhaní tekutiny do vnútra. Napríklad jeho obežné koleso sa otáča, aby pohybovalo vodou.

  2. Miesto inštalácie mechanickej upchávky v čerpadle

  Na otočnom hriadeli obežného kolesa je nainštalovaná mechanická upchávka. Tým sa zabráni úniku kvapaliny cez vôľu medzi telesom čerpadla a hriadeľom.

  3. Miesto inštalácie mechanickej upchávky na hriadeli

  Mechanické upchávky sa väčšinou skladajú z dvoch krúžkov: otočného krúžku na hriadeli a pevného krúžku na telese čerpadla.

  4. Štruktúra mechanického tesnenia (stacionárne a rotačné krúžky)

  Otočný krúžok sa otáča spolu s hriadeľom. Stacionárne a rotačné krúžky sa o seba trú a zabezpečujú medzi nimi vôľu rádovo v mikrometroch. Tam, kde sa o seba trú, označujú sa ako „materiály na tvár“.


 • Ak bez mechanického tesnenia, čo sa stane?

  Bez tesnenia

  Ak sa nepoužíva mechanické tesnenie alebo upchávka, kvapalina uniká cez vôľu medzi hriadeľom a telom stroja.

  S upchávkovým tesnením

  Ak je cieľom výlučne zabrániť úniku zo stroja, je efektívne použiť tesniaci materiál známy ako upchávka na hriadeli. Upchávkové tesnenie tesne navinuté okolo hriadeľa však bráni pohybu hriadeľa, čo vedie k opotrebovaniu hriadeľa, a preto si počas používania vyžaduje mazivo.

  S mechanickou upchávkou

  Na hriadeli a na skrini stroja sú nainštalované samostatné krúžky, ktoré umožňujú minimálny únik kvapaliny používanej strojom bez ovplyvnenia rotačnej sily hriadeľa.

  Aby sa to zabezpečilo, každá časť je vyrobená podľa presného dizajnu. Mechanická upchávka zabraňuje úniku aj pri nebezpečných látkach, s ktorými sa ťažko mechanicky manipuluje alebo v náročných podmienkach vysokého tlaku a vysokých otáčok.


 • Funkcia mechanických upchávok?

  Mechanické tesnenie je určené na zabránenie úniku kvapaliny (vody alebo oleja) používanej strojom do vonkajšieho prostredia (atmosféra alebo vodná plocha). Táto úloha mechanických tesnení prispieva k prevencii kontaminácie životného prostredia, úspore energie prostredníctvom zlepšenia efektívnosť prevádzky stroja a bezpečnosť stroja.


 • Čo sú mechanické upchávky?

  Elektrické stroje, ktoré majú rotačný hriadeľ, ako sú čerpadlá a kompresory, sú všeobecne známe ako „rotačné stroje“. Mechanické upchávky sú typom tesnenia inštalovaného na hriadeli prenášajúceho silu rotujúceho stroja. Používajú sa v rôznych aplikáciách od automobilov, lodí, rakiet a priemyselných zariadení až po rezidenčné zariadenia.


Sme tu pre vás!

Vaše pripomienky a otázky pomohli spoločnosti Torch vyrábať kvalitné diely. Pomôžte nám urobiť budúce roky ešte lepšími.

Pošlite nám svoje otázky o Torch a my vám pomôžeme nájsť odpovede. Zaujímajú nás aj vaše skúsenosti s Torchom. Dajte nám svoje návrhy na našu webovú stránku a/alebo produkty, alebo dokonca zdieľajte svoj obľúbený príbeh Torch.

Zavolajte nám DNES a získajte BEZPLATNÚ cenovú ponuku
+ 86 731 - 84830658

spätná väzba