Všetky kategórie

Q & A

Domov> Podpora > Senzory > Q & A

Q & A

 • Aký je rozsah použitia nášho kyslíkového senzora?

  Odpoveď: Náš produkt je možné použiť na nasledujúce vozidlá

  Európske značky áut: Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Land Rover, Lotus, MG, Citroen, Peugeot, Škoda, Spyker, Seat, Fiat, Iveco, Lancia a Alfa Romeo atď.

  Medzi typické modely patria: POLO, Golf, Jetta, Bora, Lavida, Sagitar, Santana, Peugeot 206, Peugeot 207, Peugeot 408, Picasso, C-Quatre atď.

  Americké značky áut: Buick, Dodge, Ford, GMS, Hummer, Jeep, Cadillac, Chrysler a Chevrolet atď.

  Medzi typické modely patria: Excelle, Excelle GT, Regal, Lacross, Park Avenue, Focus, Mondeo, Captiva, Sail, Aveo, Cruze atď.

  Kórejské značky automobilov: Hyundai, Kia a Ssangyong atď.

  Medzi typické modely patria: Chollima, Soul, Cerato, Forte, Sportage, Carnival, K3, K4, K5, Sonata, Verna, Elantra a nový Tucson atď.

  Japonské značky áut:Toyota, Nissan, Honda, Subaru, Mazda, Mitsubishi, Isuzu, Suzuki a Daihatsu atď.

  Medzi typické modely patria: Accord, Spirior, Civic, CIIMO, Fit, Nissan Teana, Sylphy, Tida, Livina, Vios, Mazda, Yaris a City atď.


 • Aký je Nernstov vzorec?

  A: „R“ vo vzorci je ideálna plynová konštanta; „T“ je absolútna teplota snímacieho prvku; „F“ je faradayova konštanta; „p7O2)“ je parciálny tlak kyslíka na výfukovej strane; „p( O2)" je parciálny tlak kyslíka vo vzduchu. Ak je teda pri určitej teplote referenčným plynom vzduch (t. j. je známy referenčný parciálny tlak kyslíka), hodnota E môže byť určená obsahom kyslíka vo výfukových plynoch. Vysoké napätie (0.6 ~ 1V) sa generuje medzi elektródami, keď je koncentrácia kyslíka na výfukovej strane substrátu nízka, a napäťový signál je odoslaný do ECU a zosilnený. ECU spracováva vysokonapäťový signál ako bohatú zmes a nízkonapäťový signál (asi 0.1 V) sa považuje za zriedenú zmes. Na základe spätnej väzby napäťového signálu kyslíkového senzora počítač zodpovedajúcim spôsobom zriedi alebo obohatí zmes, aby sa dosiahol optimálny teoretický pomer vzduchu a paliva.


 • Aký je princíp fungovania kyslíkového senzora?

  Odpoveď: Princíp kyslíkového senzora typu koncentračnej bunky je taký, že rozdiel parciálneho tlaku výfukových plynov a kyslíka dvoch pevných elektrolytov ZrO₂ poskytuje koncentračný potenciál. Využíva vlastnosti ZrO₂ s vodivosťou kyslíkových iónov a bez vodivosti elektrónov pri vysokej teplote. Na získanie hodnoty koncentračného potenciálu možno použiť Nernstov vzorec.


 • Čo je kyslíkový senzor?

  Odpoveď: Senzor kyslíka je hlavným senzorovým komponentom v systéme elektronického riadenia motora vstrekovania paliva a je kľúčovou súčasťou na reguláciu výfukových emisií automobilov, zníženie znečistenia životného prostredia a zlepšenie kvality spaľovania paliva automobilového motora. Kyslíkový senzor sa používa v systéme spätnej väzby elektronického riadiaceho vstrekovacieho zariadenia na detekciu koncentrácie kyslíka vo výfukových plynoch a či je pomer vzduchu a paliva chudobný alebo bohatý. Používa sa tiež na monitorovanie teoretického pomeru vzduchu a paliva (14.7:1) spaľovania v motore a poskytuje spätnoväzbové signály do počítača.


 • Čo sú to „výstražné svetlá motora“?

  Odpoveď: Možno zatiaľ najzrejmejší, ale rozhodne ten, ktorý väčšina ľudí zvyčajne ignoruje. Hoci samotný snímač nie je namontovaný v motorovom priestore, každá porucha snímača NOx spustí výstražnú kontrolku motora. Nie je to nepriestrelná metóda zisťovania porúch a problémov snímača NOx, ale poskytuje oveľa jasnejší obraz o tom, čo vaše auto zažíva. Skenovanie chybových kódov po rozsvietení kontrolky motora zvyčajne okamžite odhalí, či máte čo do činenia s pokazeným snímačom NOx.


 • Čo je to „nestabilná nečinnosť“?

  Odpoveď: Keďže ECU nemá ako vedieť, čo sa deje s motorom, musí predpokladať najhorší možný scenár. Vstrekovače paliva navrhnuté tak, aby udržiavali konštantný prietok paliva do motora, budú sporadicky hladovať a/alebo prudko rásť, pričom ani jedno z toho nie je pre vaše auto z dlhodobého hľadiska dobré.


 • Čo je to „vyššia spotreba paliva“?

  Odpoveď: Ak snímač nefunguje správne, ECU nedostáva žiadnu spätnú väzbu o stave výfukových plynov, takže počítač nemá žiadny spôsob, ako zistiť alebo zistiť potrebnú zmes paliva alebo pomer vzduchu a paliva. To núti ECU predpokladať najhorší scenár a prevádzkovať bohatú palivovú zmes, aby sa zabezpečil maximálny výkon v zlých podmienkach.


 • Príznaky zlého snímača NOX?

  A: >Vyššia spotreba paliva.

  >Nestabilná nečinnosť.

  >Výstražné svetlá motora


 • Čo je snímač NOx pre systém dodatočnej úpravy NOx?

  Odpoveď: Senzor NOx je súčasťou systému dodatočnej úpravy redukcie NOx používaného v dieselových vozidlách so systémami SCR na báze močoviny. Senzor umiestnený pred katalyzátorom SCR priamo meria koncentráciu plynu NOx z motora, čo pomáha určiť optimálne množstvo vstrekovanej močoviny.

  Senzor NOx za katalyzátorom SCR sa používa na monitorovanie výkonu katalyzátora. Presné meranie NOx je veľmi žiadané, aby sa splnili čoraz prísnejšie predpisy o emisiách NOx. Senzor NOx je tiež schopný merať koncentráciu O2, rovnako ako širokorozsahový senzor vzduchu a paliva.


Sme tu pre vás!

Vaše pripomienky a otázky pomohli spoločnosti Torch vyrábať kvalitné diely. Pomôžte nám urobiť budúce roky ešte lepšími.

Pošlite nám svoje otázky o Torch a my vám pomôžeme nájsť odpovede. Zaujímajú nás aj vaše skúsenosti s Torchom. Dajte nám svoje návrhy na našu webovú stránku a/alebo produkty, alebo dokonca zdieľajte svoj obľúbený príbeh Torch.

Zavolajte nám DNES a získajte BEZPLATNÚ cenovú ponuku
+ 86 731 - 84830658

spätná väzba