Všetky kategórie

Q & A

Domov> Podpora > Filtre > Q & A

Q & A

 • Aká je úloha filtra?

  Na oddelenie a zabránenie vniknutiu potenciálne kontaminujúcich častíc do motora. Vzduch a palivo – prachové častice a vlhkosť. Ropa – kovové častice, kal a uhlík.


 • Čo je účinnosť filtra?

  Percento nečistôt, ktoré filter odstráni. Filtračný papier alebo „médium“ určuje, cez čo musí olej, vzduch alebo palivo prejsť a kde sa nečistoty zachytia. Čím viac zákrutov a zákrut musí čiastočka špiny podstúpiť, tým je pravdepodobnejšie, že sa zachytí.


 • čo sú médiá?

  Médium je zmesou rôznych vlákien spojených dohromady.

  „Médiový“ papier filtruje nečistoty prechádzajúce cez olejový, vzduchový alebo palivový filter. Kvalita a množstvo médií sú veľmi dôležité. Niektoré médiá môžu vyzerať podobne, ale môžu fungovať odlišne. Funkciou filtračného média je odstrániť najväčšie množstvo nečistôt a zároveň poskytnúť najmenší odpor prietoku.

  Otázka 4. Znamená viac skladaného filtračného papiera lepšiu filtráciu?

  Vo všeobecnosti má filter s väčším počtom médií schopnosť zachytiť viac nečistôt ako filter s menším množstvom. Málo záhybov znamená málo médií a nízku kapacitu. Bez ohľadu na to, médiá musia obsahovať vhodné živice a zlúčeniny.


 • Znamená viac skladaného filtračného papiera lepšiu filtráciu?

  Vo všeobecnosti má filter s väčším počtom médií schopnosť zachytiť viac nečistôt ako filter s menším množstvom. Málo záhybov znamená málo médií a nízku kapacitu. Bez ohľadu na to, médiá musia obsahovať vhodné živice a zlúčeniny.


 • Aká je životnosť filtra?

  Ako dlho vydrží filter pred zanesením. Schopnosť filtra zadržiavať prach určuje jeho životnosť. Čím viac kvalitného papiera je vo filtri, tým viac nečistôt zachytí a tým dlhšie vydrží.


 • Čo je to tok?

  Ako ľahko vzduch, olej alebo palivo preteká cez filter. Minimalizácia odporu proti prúdeniu zaisťuje, že motor nikdy nebude mať nedostatok vzduchu, oleja alebo paliva. Slabý prietok vo filtri zbavuje motory ich životne dôležitých potrieb, čo spôsobuje, že pracujú tvrdšie, strácajú výkon a spôsobujú rýchle opotrebovanie motora počas kratších období.


 • Je potrebná pravidelná výmena filtra v servisnom intervale?

  Vzhľadom na dôležitosť účinnosti, životnosti a prietoku poskytujú pravidelné výmeny filtra s kvalitným filtrom optimálny výkon a životnosť motora.


 • Čo je to mikrón?

  Mikron je miera rovnajúca sa jednej milióntine metra.


 • Čo je mikrónové hodnotenie?

  Miera veľkosti pórov vo filtračnom médiu. Vyjadrené buď ako 'Nominálne' alebo 'Absolútne'. Nominálne hodnotenie sa vzťahuje na percento častíc pri danej veľkosti, ktoré môže filter zachytiť, napr. 10 mikrónov pri 90 % znamená, že odstráni 90 % častíc s veľkosťou 10 mikrónov. Absolútna znamená odstránenie všetkých častíc pri danej mikrónovej veľkosti a väčšej, tj. 20 mikrónov absolútne znamená, že sa zachytí 100 % častíc s veľkosťou 20 mikrónov alebo väčších.

  Čím nižšie je mikrónové hodnotenie, tým väčšia je účinnosť a tým aj množstvo zachytených nečistôt.

  Bežný olejový filter má veľkosť mikrónov približne 30. (Ľudské vlasy majú približne 70 mikrónov)

  Pri porovnávaní mikrónového hodnotenia rôznych značiek filtrov sa musíte uistiť, že boli dodržané rovnaké skúšobné postupy.


 • Čo je spätný ventil proti odtoku?

  Zabraňuje vytekaniu oleja z filtra a olejových kanálov pri vypnutí motora a napomáha rýchlemu toku oleja do motora pri štartovaní. Nie všetky filtre vyžadujú spätný ventil proti vypúšťaniu kvôli konštrukcii motora.


 • Čo je to obtokový ventil?

  Ak dôjde k upchatiu olejového filtra, ventil sa otvorí a umožní oleju tiecť do motora. Pretože nefiltrovaný olej je lepší ako žiadny.


 • Aký je rozdiel medzi plnoprietokovým a obtokovým olejovým filtrom?

  Plný prietok znamená, že 100 % oleja prechádza cez rovnaké médium pred vstupom do motora. Obtokové filtre sú prísnejšie a odoberajú časť oleja a odfiltrujú menšie častice, ktoré môžu alebo prešli cez plnoprietokový filter.

  Bežné v náročných aplikáciách.


 • Čo je nadmerné pretlakovanie?

  Keď sa tlakový ventil oleja dočasne prilepí, vystaví celý mazací systém extrémnym tlakom. Za týchto podmienok sa olejový filter vo všeobecnosti roztiahne, pretože zvýšený tlak sa snaží vytlačiť filter z motora. Filtre horáka sú vyrobené tak, aby odolali 3-násobku normálneho prevádzkového tlaku.


 • Aký je rozdiel medzi palivovými filtrami používanými v karburátových systémoch v porovnaní s EF

  Vo všeobecnosti karburovaný systém pracuje pri nízkom tlaku a má relatívne nízky prietok. Filtre majú často nylonové telo.

  Filtre EFI majú kovové telo a sú navrhnuté tak, aby zvládli vyššie tlaky a prietok. Médiá sa môžu líšiť aj medzi typmi filtrov.


 • Prečo inžinieri začínajú najprv s požiadavkami na vzduchový filter?

  Pretože je to najdôležitejší filter. Nefiltrovaný vzduch s indukovanou kontamináciou spôsobí nadmerné opotrebovanie motora.


 • Kedy by som mal vymeniť vzduchový filter?

  Vzduchový filter by sa mal meniť v závislosti od prevádzkového prostredia vozidla, napr. v horúcom, prašnom prostredí je potrebná pravidelnejšia častejšia výmena. V každom prípade odporúčame výmenu každých 12 mesiacov bez ohľadu na podmienky alebo prejdenú vzdialenosť.


 • Prečo má veľa vzduchových filtrov drôtené clony?

  Na zabezpečenie pevnosti filtra v dôsledku vysokých prietokov vzduchu a na zabezpečenie protipožiarnej ochrany v prípade spätného požiaru.


 • Olejový filter unikol skoro po inštalácii? Skontrolujte, či bol správny filter

  (a) Skontrolujte, či bolo staré tesniace tesnenie odstránené z montážnej základnej dosky motora a či doska nie je poškodená alebo zdeformovaná.

  (b) Uistite sa, že filter bol správne vybavený novým tesniacim tesnením.

  (c) Skontrolujte, či závitový kolík nie je poškodený alebo uvoľnený.


 • Ak vložím kvalitný filter, môžem použiť olej nízkej kvality?

  Kvalitný filter nezachráni váš motor pred nadmerným opotrebovaním pri dlhodobom používaní nekvalitného oleja. Nízka kvalita oleja vo všeobecnosti znamená, že prísady do oleja sa rýchlejšie opotrebúvajú a tým viac zaťažujú motor. Uistite sa, že používate kvalitný olej a filtre.


 • Majú filtre horáka záruku?

  Áno, pokiaľ servis vykonáva kvalifikovaný mechanik podľa špecifikácií výrobcu.


Sme tu pre vás!

Vaše pripomienky a otázky pomohli spoločnosti Torch vyrábať kvalitné diely. Pomôžte nám urobiť budúce roky ešte lepšími.

Pošlite nám svoje otázky o Torch a my vám pomôžeme nájsť odpovede. Zaujímajú nás aj vaše skúsenosti s Torchom. Dajte nám svoje návrhy na našu webovú stránku a/alebo produkty, alebo dokonca zdieľajte svoj obľúbený príbeh Torch.

Zavolajte nám DNES a získajte BEZPLATNÚ cenovú ponuku
+ 86 731 - 84830658

spätná väzba